Deze keer hebben wij kort gesproken met onze partner Qassa. Zij stellen zich graag aan jullie voor. Is er naar aanleiding van deze blogpost interesse in een samenwerking. Neem dan contact op met uw Accountmanager.

 

Kun je in een paar woorden iets meer vertellen over jezelf, je achtergrond en je rol binnen de organisatie?

Nice to meet you! Wij zijn Charina en Linda.

Samen goed voor +20 jaar ervaring als cashbackpublisher bij Qassa. In de zomer van 2010 begonnen wij op dezelfde dag aan ons Qassa-avontuur. Na uitstapjes op de Belgische en Duitse markt zijn we terug bij onze roots. Samen met onze collega Laura zijn wij alweer een tijdje de vaste waardes van team Qassa NL. Met ons expertise, out-of-the-box thinking en een goede dosis humor, proberen wij elke dag meerwaarde te leveren voor adverteerders en leden.

Kun je iets meer toelichten over Qassa en de organisatie? Hoe internationaal zijn jullie?

Qassa is het gratis cashback platform voor de slimme online shopper. Qas

sa-leden ontvangen cashback bij +7.500 aangesloten webshops. Ons concept draait op dit moment succesvol in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Allemaal aangestuurd vanuit ons kantoor in Zeewolde.

Wat ons uniek maakt? Qassa is meer dan alleen cashback. We bieden ook kortingscodes, reviews, gratis (lead) acties, marktonderzoek, prijsvragen en spellen aan. Wij zijn ervan overtuigd dat we met dit concept een meerwaarde kunnen bieden voor onze partners en onze leden. Ons trouwe ledenbestand en de jarenlange samenwerking met veel mooie merken is daar het levende bewijs van.

Wat zou je kunnen vertellen over de grootste voordelen voor een adverteerder om met Qassa samen te werken? Waarom zouden ze met Qassa moeten samenwerken?

Samenwerken met Qassa? Dit zijn onze speerpunten:

 • Klantgerichte aanpak; We bekijken elk geval apart om zo klantgericht mogelijk te werk te gaan. Wat wil onze klant precies? Wat is het doel? En hoe kan Qassa daarin voorzien?
 • Veelzijdige promotiemogelijkheden; Van fullbase mailing tot doelgroep gericht en van wallpaper tot mailbanner in een mailing. Qassa biedt een mooie mix van kwalitatieve traffic, een groot bereik en het genereren van sales/leads.
 • Snel schakelen; Korte lijntjes binnen de organisatie en een team van accountmanagers dat alle aanvragen scherp in de gaten houdt.
 • Inhouse design; Even geen banner beschikbaar? Geen zorgen. Onze accountmanagers hebben ook een verborgen designerstalent. We maken binnen no-time een banner voor jouw promotie.
 • Ervaring en expertise; Wist je dat Qassa al 20 jaar bestaat? Door de jaren heen hebben we een hoop kennis vergaard. Die kennis brengen we graag in praktijk om samen met adverteerders naar het best haalbare resultaat te streven.
 • Internationaal schaalbaar; Een voorstel ontvangen voor meerdere landen? Geen probleem!
 • Meer dan alleen cashback: Qassa is meer dan alleen cashback. We bieden ook kortingscodes, reviews, gratis (lead) acties, marktonderzoek, prijsvragen en spellen aan. Leden komen daar graag voor terug en blijven ons trouw.

Met welke doelgroep en welke adverteerders werken jullie het beste samen?

Ons klantenportfolio loopt sterk uiteen en de doelgroep verschilt per klant. We werken succesvol samen met webshops in het fashion, elektronica of travel segment. Maar bijvoorbeeld ook met loterijen, telecom providers en verzekeraars.

De kracht van Qassa is, dat we juist voor al die verschillenden klanten een passende oplossing vinden. Dat is ook wat voor ons het werkt zo leuk maakt. Geen dag is hetzelfde.

Heb je een leuk nieuwtje wat je kunt delen met ons? Staat er nog iets op de planning?

Het jaar 2021 staat in het teken van onze leden. Het doel is de betrokkenheid van ons bestaande base nog verder te verhogen. Enerzijds op gebied van gebruiksvriendelijkheid en service, anderzijds door het concept simpelweg nog leuker te maken voor leden. Het uitgangspunt van een hogere betrokkenheid, is dat zich dit uiteindelijk terugvertaalt in meer traffic, leads en sales voor onze adverteerders.

We hebben het afgelopen jaar al een aantal dingen getest, zoals meer prijsvragen en winacties. Dat pakte goed uit en gaat zeker een gevolg krijgen. Daarnaast nemen we het concept kritisch onder de loep. Wat staat goed en wat kan beter? Hoe kunnen we ons concept voor zowel leden als adverteerders nog interessanter maken? Wie weet rollen daar nog wel mooie nieuwe ideeën uit!

We zijn nu druk aan het brainstormen en houden jullie op de hoogte van de ontwikkelingen.

Welke trends zie jij in de online (en/of affiliate) marketing wereld in Nederland en in de andere landen waarin jullie actief zijn? Hoe spelen jullie hierop in?

2020 was een bijzonder jaar. COVID-19 deed zijn intrede en sindsdien is niets meer hetzelfde. Dit geldt ook voor de online/affiliate marketing wereld, zowel in Nederland als daarbuiten. De eerder zo voorspelbare trends werden in klap van de kaart geveegd. Voor het ene concept levert het grote problemen op, het andere concept floreert als nooit te voren. De markt verandert in een stroomversnelling en online shoppen wordt “het nieuwe normaal”. Dat maakt ons werk heel interessant en het opent nieuwe deuren.

Voorbeelden van hoe wij hierop inspeelden:

 • Goed naar de wensen van adverteerders te luisteren. Hoe kunnen we ze het beste helpen?
 • Testen, testen, testen. Wat voorheen niet werkte, werkt nu ineens wel en andersom.
 • Onze uitingen aanvullen met teksten als: Shop veilig – shop online.
 • Veel Qassa-leden zaten thuis. Ze mochten extra gratis dagspellen spelen en we bedachten leuke prijsvragen als tijdverdrijf.
 • Zo ontstond ook het idee voor een co-branded prijsvraag; we bedenken samen met de adverteerder een leuke winactie.
 • Onze partners konden deelnemen aan een challenge en een leuke prijs voor hun “home-office” winnen.
 • We organiseerden een regionale crowdfunding om zowel onze pakketbezorgers als onze bloementelers te steunen: https://www.almeredagblad.nl/regio/crowdfunding-qassa-verrast-200-postbezorgers-met-bloemen

Wat vind jij leuk aan affiliate marketing?

Het leukste aan affiliate marketing is wat ons betreft het opbouwen van waardevolle partnerships. We hebben een groot portfolio aan klanten in de meest uiteenlopende segmenten. We werken samen met grote, gevestigde merken, maar ook met kleine startups. De vraag die altijd centraal staat is: Wat is het doel van de klant en hoe kan Qassa dat doel bereiken? Waar de ene adverteerder op zoek is naar een zo groot mogelijk bereik, zoekt de ander juist een heel specifieke doelgroep. Samen met onze partners stellen we doelen, gericht op een lang termijnsamenwerking. Qassa zoekt naar de juiste mix van promotiemogelijkheden, passend bij het doel. Deze puzzel en het steeds opnieuw creëren van een win-winsituatie voor ons en onze partners, maakt het werk uitdagend en interessant.

 

Share this on:

Suggested posts

The Performance Group

Voorbij de klassieke prestatiemarketing: Uw Omnichannel Marketing met The Performance Group van Tradedoubler! Kom nu meer te weten over de slimme #PerformanceMarketing oplossingen!